OKOŠTUJTE U VINAŘA

LÉTO 2018 VE VINAŘSKÉ OBCI MUTĚNICE
Akce za poznáním Moravského Slovácka pořádána vinařským spolkem Búdy Mutěnice, z.s. s ochutnávkou mutěnických vín, ze Slovácké vinařské podoblasti, přímo u vinaře.
Zveme všechny, cyklisty a ostatní návštěvníky Mutěnic na prohlídku malebných vinných sklepů, seznámit se nejen s víny tohoto regionu ale také prostřednictvím jednotlivých vinařů se dozvědět něco více o vinné révě, jejím pěstování a výrobě vína.


Obec Mutěnice leží ve zvlněné krajině jihovýchodní Moravy v nadmořské výšce 170-265 Území rozsáhlých ploch vinic jsou převážně orientované na jih. Obec má 3.600 obyvatel . Rozlohou katastru a ploch vysázených vinic patří Mutěnice k největším obcím v okrese Hodonín, polohy vinohradů jsou charakterizované poměrně vysokými teplotami v letními měsících a příjemnými teplotami v zimě.


Mutěnické Búdy jsou sklepní lokalitou na okraji obce pod Mutěnickými vinohrady. Počet těchto sklepů je cca 500, jednotlivého provedení a stáří. Najde zde malebné sklepy ve slováckých barvách a slováckými motivy, ale i sklepy s moderním zařízením.
Víno z Mutěnic, krása vín tkví mimo jiné v jeho pestrosti, zajímavým „ puketem“ a charakteristickými chutěmi. Réva pěstovaná v různých polohách v obci, vinařských tratí, s různým půdním podloží, vždy je víno jiné a jinak zajímavé.