Vinaři

Petr Bíza

web: www.sklepuzdeny.cz
e-mail: info@sklepuzdeny.cz
telefon: +420 725 726 132

 

Podrobné informace

Historie našeho sklepa se začala psát 2. června 2004, kdy jsme zahájili stavební práce. V roce 2005 jsme v tomto sklepě zpracovali první úrodu z našich vinic a v následujícím roce jsme přivítali naše první hosty. Vinařství se v našem rodě dědí z otce na syna tak, jak u většiny drobných vinařů v naší vinařské obci. V současné době pěstujeme a sklízíme hrozny z téměř hektarové plochy vinic, kde jsou převážně zastoupeny typické odrůdy patřící do naší vinařské oblasti: Műller Thurgau, Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský a rýnský, Tramín, Modrý Portugal, André, ale také Rulandské bílé a šedé, Chardonnay a v příznivých letech i hodně oblíbená Pálava. Naší snahou a zároveň oceněním je spokojenost našich hostů, kteří u nás stráví svůj volný čas.

Našim hostům nabízíme příjemné ubytování ve třech pokojích, posezení u dobrého vína a jídla, laicky vedenou prohlídku a ochutnávku sklepních tajemství. Kapacita posezení je 40 lidí a k dispozici je i venkovní terasa s pěkným výhledem do vinic. 

František DetinskýFrantišek Detinský

 

 

 

 

Vinohradnictví a vinařství

Jedná se o drobné vinohradnictví a vinařství Ing.Františka Dětinského,CSc., výměra vlastních vinic 0,25 ha se skladbou odrůd a odrůdových vín malých šarží. Výroba vín spočívá v orientaci na maximální kvalitu hroznů již ve vinici. Z takových plodů jsou vyráběna příjemně harmonická,chuťově bohatá vína s odrůdovým charakterem. Pro dosahování kvality kombinujeme tradiční vinařské postupy s moderní technologii zpracování hroznů a výroby vína.

Ubytování

Kapacita 6 resp. 8 lůžek

  • a) Ve studiu, dva dvoulůžkové pokoje každý s vlastním sociálním zařízením,společná místnost se stolem a rozkládací pohovkou,TV se satelitním příjmem tv a rozhlasu.Je zde kuchyňský kout s chladničkou,možnost vaření.
  • b) dvoulůžkový pokoj s vlastním sociálním zařízením.vybavení je standardní s TV se satelitní příjmem televizních a radiových stanic,malá chladnička.
  • c) V zařízení ad a) je možnost přistýlky ve formě rozkládací dvoulůžkové pohovky.skutečnost je realizována za předpokladu souhlasu klientů,kteří jsou ve studiu ubytováni.

Vinný sklep, posezení a pergola

Klienti mají možnost využít služeb provozovatele,laické přednášky o vinné révě a víně,ochutnávku odrůdových vín,prohlídka vinných sklepů a degustace jednotlivých odrůd při konzumaci „degustačního sousta“ z nabídky nebo podle přání.

Místnost k posezení a konzumaci je vybavena krbem,kapacita do 20 osob,lze uskutečnit společenské akce.

Další součástí pro strávení příjemných chvil je posezení pod pergolou se zahradním krbem včetně udírny,jehož tajů lze využít. Ke komplexu přiléhá vinohrad,kde zkoumavý návštěvník může nahlédnout do tajů pěstování révy vinné a činnosti vinohradník.

V neposlední řadě je k dispozici prodej odrůdových vín z produkce vinaře,hospodáře. 

Petr MokrušaIng. Petr Mokruša

Hasičská 807, 696 11 Mutěnice

e-mailpetr.mokrusa@tiscali.cz
telefon: 723 452 597
web: www.mokrusa.cz

 

 

Podrobné informace

Naše rodinné vinařství se nachází v samotném srdci mutěnských vinných sklepů zvaných „Bůdy“.

Zaměřujeme se na produkci limitovaných partií přívlastkových vín exkluzivní kvality. Při výrobě využíváme tradičních a ověřených postupů jako jsou šetrné zpracování hroznů a minimalizace zásahů do vína , které vhodně doplňujeme moderními technologickými prvky. Tím vznikají vína s nezaměnitelným charakterem.

Všechna vína jsou na etiketě označena logem našeho starého vinařského rodu , které poukazuje na to, že réva se u Mokrušů pěstuje již několik generací a že víno je vždy připravováno s mimořádnou pečlivostí a láskou.

O kvalitě našich vín svědčí mimo úspěchů na výstavách vína také skutečnost, že naše vína byla v roce 2008 vybrána komisí evropských someliérů , aby se podávala v Bruselu při předsednictví Česka v Radě unie.

Zveme také Vás do našeho sklepa na řízenou degustaci nebo jen tak posedět u sklenky dobrého vína.Vinařství Ing. Josef Nováček

Elegance, Ovocitost & Rozmanitost

Malé „hoby“ vinařství hospodaří na vinicích dvou viničních tratí Mutěnic – Zadní hora a Vyšicko, odkud jsou nádherné pohledy na obec, z druhé strany na Dubňanskou horu a na vzdálený Buchlov. Vinařství nabízí širokou odrůdovou skladbu 10 bílých vín, doplněných třemi červenými víny, aby návštěvníci mohli ochutnat co největší škálu chutí v klasickém sklepě, postaveném v roce 1947. Vína, převážně v pozdním sběru, jsou vyráběna reduktivní technologií v dřevěných sudech, svěží a ovocná. Důraz je kladen na zpracování hroznů z vlastních vinic.

V postupech výroby se mísí tradice s moderními poznatky – hrozny se lisují na pneumatickém lisu, mošty se odkalují, zakvašují čistými kulturami kvasinek, modré odrůdy kvasí v kádích s přirozeným biologickým odbouráváním kyselin.

Vína v malých šaržích nenajdete ve vinotékách, ale přímo ve vinném sklepě.

v Mutěnicích Pod Búdama. Lze zde koupit i vína sudová a jako raritu archivní vína od roku 1985.

Na lahvích s mým vínech nenajdete různé medaile a ocenění. Víno je neměřitelné, je o pocitech!

Plocha vinic: 0,5 ha

Styl vinařství: kvalitní odrůdová vína s přívlastkem

Nabízený sortiment: Veltínské zelené, Muller Thurgau, Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Chardonnay, Pinot Gries, Muškát Moravský, Hibernal, Sauvignon, Malverina, Svatovavřinecké, Modrý Portugal, Zweigeltrebe.

Kontaktní osoba: Ing. Josef Nováček

Adresa: Zahradní 888, 696 11 Mutěnice

Tel.: +420603893281

email: novacekjosef@seznam.cz

 Ing. Petr Plchut

e-mail: petr.plchut@lukrom.cz
telefon: +420 724 228 904

 Vinařství Trávník

vinařství trávníkMutěnické rodinné vinařství si v roce 2016 připomíná 20 let své činnosti. Snažíme se vhodně kombinovat a využívat tradiční i nejnovější postupy technologie výroby našich vín. Jsme pyšní i na typické odrůdy mutěnických vinařských tratí, jako Ryzlink vlašský, Sylvánské zelené a Neuburské, které pěstujeme ve svých vinicích. Doporučujeme ochutnat naše cuvéé, které se rodí v nejstarších vinicích po rodičích – Cuveé Grand – pére a další aromatické Cuveé Elenka. Obděláváme necelé 2 ha vinic, část hroznů nakupujeme od našich stálých dodavatelů – vinařů.

Pro milovníky mutěnických vín pořádáme řízené degustace, posezení ve sklepě do 40 lidí, nebo posezení ve vinné búdě do 10 návštěvníků.
Kontakt: Vladimír Trávník, tel. – 728 974 666

Jakub Trávník, tel. – 602 516 541

Web: www.vinarstvitravnik.czBc. Josef Vagunda Drgáč

Slovácká 5, 696 11 Mutěnice
e-mail:  info@josefvagundadrgac.cz
telefon: 605 443 839
web: www.josefvagundadrgac.cz

 

Podrobné informace

Snažíme se naplňovat lidovou moudrost „ Dědictví otců zachovej nám Pane.“ I tak se dá popsat naše snaha při vinaření, které s pokorou přijímáme jako dar přírody, slunka a celoroční práce na vinici a ve sklepě. Rozlohou vinic, které obděláváme a které čítají jen necelý hektar se řadíme mezi drobné vinaře. Cílem rodinného vinařství není „výroba“ vína, ale spokojený zákazník. Který si za vínem vyrazí přímo za vinařem do sklípku.

S rodinnou pracujeme na vinicích různého stáří, našly by se sedmdesát let staré keře s vedením na hlavu. Či nové výsadby na jeden kmínek s nízkým zatížením hroznů. V průběhu roku se réva odlisťuje a proběhne také redukce úrody. Tak abychom dosáhli co nejvyšší kvality a nezapomněli, že dobré víno se dělá ve vinohradě.

Ve sklepě kombinujeme moderní způsoby šetrného zpracování, odkalování, řízeného kvašení, odbourávání kyselin s tradičním způsobem. Výsledkem jsou vína aromatická, plná a vyvážená zejména u odrůd Rulandské bílé, Rulandské šedé, Sauvignon. U Tramínu nebo Děvínu se nebojíme se ani vín těžších s nižším obsahem zbytkového cukru byť výchozí surovina by vytvářela předpoklad opačný. Vlašák prostě kyselinu mít musí, Portugal modrý, Rulandské modré máme lehčí, odbourané a lahodné. Zweigelltrebe či Frankovku zpracováváme tradičně se zachováním tříslovin. Vše tak, aby si každý mohl vybrat to svoje.

Přijďte si i Vy vybrat.Marián Vrba

web: www.vinarstvivrba.cz
e-mail: vrba@vinarstvivrba.cz
telefon: +420 776 287 868

 

Podrobné informace

Rodinné Vinařství Vrba bylo založeno v druhé polovině roku 2009 a to v Mutěnicích, které patří mezi jedny z největších vinařských obcí České republiky. Jsme mladé rozvíjející se vinařství, v současné době obhospodařujeme necelý jeden hektar vinic, pro nedostatek, kupujeme jen ty nejkvalitnější hrozny z okolních vesnic – oblast Slovácká a Velkopavlovická, což dělá 80% naší produkce.

Naší snahou je výroba lehkých – svěžích přívlastkových vín s ovocnou chutí, příjemnou kyselinkou. Přijďte ochutnat!

 

Ubytování

Vinařství Vrba Marian — ubytování v podkroví vinného sklepa, kapacita 14 lůžek. Společné socíální zařízení.Petr Vydařilý

web: www.vinarstvivydarily.cz
e-mail: info@vinarstvivydarily.cz
telefon: +420 724 791 105

 

Podrobné informace

Rodinné vinařství Vydařilý vzniklo roku 2008. Bylo založeno nejmladším Petrem Vydařilým, který stejně jako jeho děda a otec vystudoval střední odbornou školu vinohradnickou a vinařskou ve Valticích.

Veškeré zkušenosti předávané z generace na generaci, uplatňujeme při pěstování révy vinné a výrobě vína na slunných svazích vinařské obce Mutěnice, nacházející se nedaleko města Hodonín ve slovácké vinařské podoblasti. Obhospodařujeme 3 hektary vlastních vinic ve třech viničních tratích Mutěnická Hora, Dubňanská Hora a Hraničky.

Naše vinařství se zabývá tvorbou přívlastkových vín vysoké kvality a z části Moravských zemských vín. Láhvová i sudová vína dodáváme do gastronomie, vinoték, vináren a soukromé klientele.